skip to main content

Εκπαιδευτήριο "Το Παγκρήτιον"

  • Το Εκπαιδευτήριο
  • Παιδικός Σταθμός
  • Νηπιαγωγείο
  • Δημοτικό
  • Γυμνάσιο
  • Λύκειο

Σημειώματα για τα σχολικά είδη Λυκείου Σχ. έτος 2014- 2015

Σημειώματα για τα βιβλία και τα σχολικά είδη για το Σχ. έτος 2014 - 2015:

Α΄ Λυκείου

Β΄ Λυκείου

Γ΄ Λυκείου

Σημειώματα για τα σχολικά είδη Γυμνασίου Σχ. έτος 2014- 2015

Σημειώματα για τα βιβλία και τα σχολικά είδη για το Σχ. έτος 2014 - 2015:

Α΄ Γυμνασίου

Β΄ Γυμνασίου

Γ΄ Γυμνασίου

Σημειώματα για τα σχολικά είδη Δημοτικού Σχ. έτος 2014-2015

Μπορείτε να βρείτε τα σημειώματα για τα βιβλία και τα σχολικά είδη για το Σχ. έτος 2014 - 2015  

στον παρακάτω σύνδεσμο:

Σημειώματα για τα σχολικά είδη 2014-2015

Πρόγραμμα Αγιασμών - Σεπτέμβριος 2014


ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΝΑΡΞΗΣ ΣΧΟΛΙΚΟΥ ΕΤΟΥΣ 2014-2015


Ο Αγιασμός κατά βαθμίδα στο Εκπαιδευτήριο “ΤΟ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΝ” θα γίνει σύμφωνα με το παρακάτω πρόγραμμα:

ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ: Τετάρτη 10/9/2014,  10:00 π.μ.

Κυριακού 4, Αγ. Ιωάννης, τηλ: 2810.231537

ΔΗΜΟΤΙΚΟ: Πέμπτη 11/9/2014,  8:30 π.μ.

Πανδάρεω 61, Φιλοθέη, Αγ. Ιωάννης, τηλ: 2810.230379

ΓΥΜΝΑΣΙΟ:  Πέμπτη 11/9/2014, 11:00 π.μ.

Πανδάρεω 61, Φιλοθέη, Αγ. Ιωάννης, τηλ: 2810.230379

ΛΥΚΕΙΟ: Πέμπτη 11/9/2014, 11:00 π.μ.

Πανδάρεω 61, Φιλοθέη, Αγ. Ιωάννης, τηλ: 2810.230379
                   

Ο Παιδικός Σταθμός του Εκπαιδευτηρίου λειτουργεί από 1/9/2014,

Σταυρινίδου 28, Αγ. Ιωάννης, τηλ. 2810.231454

 

Οι μαθητές της Α΄ και Β΄ Λυκείου που αρίστευσαν κατά το Σχολ. έτος 2013-2014

Τάξη: Α΄ ΓΕΝΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ

 

 

 

Όνομα

Μέσος

Χαρακτηρισμός

α/α

Επώνυμο

Όνομα

Πατέρα

Όρος

Μέσου Όρου

1

Στρατάκης

Σταύρος

Εμμανουήλ

19,6

Άριστα

2

Κληρονόμου

Ευγενία

Δημήτριος

19,4

Άριστα

3

Ρωμάνου

Ευαγγελία

Μιχαήλ

19,2

Άριστα

4

Κώστα

Δέσποινα

Θεόδωρος

19,1

Άριστα

5

Στεφανίδη

Ελένη

Κωνσταντίνος

19

Άριστα

6

Ατσαλάκης

Κωνσταντίνος Οδυσσέας

Μιχαήλ

18,9

Άριστα

7

Θεργιάκη Βρέντζου

Ζαχαρένια Μαρίνα

Ιωάννης

18,7

Άριστα

8

Ατσαλάκης

Κλεάνθης Αλέξανδρος

Μιχαήλ

18,6

Άριστα

9

Παναγιωτάκη

Μαριάννα Στυλιανή

Γεώργιος

18,5

Άριστα

10

Λεμπιδάκης

Απόστολος

Μιχαήλ

18,1

Άριστα

Τάξη: Β΄ ΓΕΝΙΚΟΥ ΛΥΚΕΙΟΥ

 

 

 

Όνομα

Μέσος

Χαρακτηρισμός

α/α

Επώνυμο

Όνομα

Πατέρα

Όρος

Μέσου Όρου

1

Ζιαμπάρα

Ελένη

Κωνσταντίνος

19,6

Άριστα

2

Στεφανίδη

Ζηνοβία

Κωνσταντίνος

19,4

Άριστα

3

Τσακίρη

Αλεξάνδρα

Ιωάννης

19,1

Άριστα

4

Αραβιάκη

Κωνσταντίνα

Κωνσταντίνος

18,6

Άριστα

5

Λεμπιδάκης

Αναστάσιος

Μιχαήλ

18,5

Άριστα

6

Αντωνακάκη

Ελένη

Εμμανουήλ

18,1

Άριστα


Οι μαθητές του Γυμνασίου που αρίστευσαν κατά το Σχολ. έτος 2013-2014


Τάξη: Α ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

 

 

Όνομα

Μέσος

Επώνυμο

Όνομα

Πατέρα

Όρος

Γλακουσάκη

Θεοδοσία

Εμμανουήλ

19 6/14

Κληρονόμου

Χριστίνα

Δημήτριος

19 6/14

Φιοράκης

Γεώργιος Νικόλαος

Εμμανουήλ

19 6/14

Μερκουλίδη

Αγγελική Ιωάννα

Γεώργιος

19 4/14

Κούρου

Μαρία Ελευθερία

Άγγελος

19 2/14

Καραπιδάκη

Γαρυφαλιά

Γεώργιος

18 12/14

Μυκωνιάτη

Μαρία Ελένη

Αθηναγόρας

18 9/14

Λυδάκης

Ανδρέας

Παύλος

18 8/14


Τάξη: Β ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

 

 

Όνομα

Μέσος

Επώνυμο

Όνομα

Πατέρα

Όρος

Γλακουσάκη

Όλγα

Εμμανουήλ

19 11/12

Πλευράκης

Μάριος Χρυσοβαλάντης

Μιχαήλ

19 11/12

Μουρτζάκη

Χαρίκλεια

Νικόλαος

19 6/12

Παπιδάκη

Ιωάννα Μαρία

Δημήτριος

19 6/12

Κοπιδάκης

Ιωάννης

Γεώργιος

19 5/12

Αλυσανδράκη

Μαρία

Κωνσταντίνος

19 4/12

Ζιαμπάρας

Δημήτριος

Κωνσταντίνος

19 4/12

Θεργιάκης Βρέντζος

Βασίλης Σταύρος

Ιωάννης

19 2/12

Μανουσέλης

Ιωάννης

Ευάγγελος

19 2/12

Μαραγκάκης Καμπιτάκης

Θεόδωρος

Ζαχαρίας

19


Τάξη: Γ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ

 

 

Όνομα

Μέσος

Επώνυμο

Όνομα

Πατέρα

Όρος

Σκουλάς

Ευάγγελος

Γεώργιος

19 12/13

Κοπιδάκης

Νικόλαος

Γεώργιος

19 11/13

Παπιδάκη

Χριστίνα

Δημήτριος

19 11/13

Κατρινάκης

Χρήστος

Εμμανουήλ

19 6/13

Λυδάκη

Αναστασία

Παύλος

19 1/13

Παπαδοπούλου

Αλεξάνδρα Σωτηρία

Θεόδωρος

18 9/13

Τσαγκαράκης

Πέτρος

Ιωάννης

18 9/13

Καρφάκη

Μαρία

Ιωάννης

18 8/13

Μυκωνιάτης

Αλέξανδρος

Αθηναγόρας

18 8/13

Οι μαθητές του Γυμνασίου βλέπουν τα γραπτά τους

Την Τετάρτη 25 Ιουνίου 2014 από 10:00 - 13:00, οι μαθητές του Γυμνασίου
μπορούν να έρθουν στο σχολείο, για να δουν τα γραπτά τους.

Από τη Διεύθυνση 

Παράσταση από τη Θεατρική Ομάδα του Γυμνασίου


Το Σάββατο 28 Ιουνίου 2014 και ώρα 21:00, στο Κηποθέατρο "Μ. Χατζιδάκις",
η Θεατρική Ομάδα του Γυμνασίου του Εκπαιδευτηρίου "ΤΟ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΝ"
παρουσιάζει την παράστασή της "Το μόνον της ζωής του ταξείδιον", βασισμένη στο ομώνυμο διήγημα
του Γεωργίου Βιζυηνού.
Τη Θεατρική ομάδα καθοδήγησαν οι καθηγητές Ασκιανάκη Δέσποινα και Νεονάκης Αντώνης.

Η είσοδος είναι ελεύθερη για το κοινό. 

 

Πρόγραμμα Εκδηλώσεων: Παιδικός Σταθμός, Νηπιαγωγείο, Δημοτικό


ΜΑΪΟΣ – ΙΟΥΝΙΟΣ 2014


ΠΑΙΔΙΚΟΣ  ΣΤΑΘΜΟΣ

- "Το δικό μας Λούνα Παρκ", Τετάρτη 18/6, 8.00 μ.μ.

 

ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ

- "Το παραμύθι με τα χρώματα"

    Τμήματα Λούλας - Μυρτώς, Τετάρτη 11/6, 8.30 μ.μ.

- "Ο μπαμπάς μου..."

    Τμήματα  Αθηνάς - Κάλλιας, Πέμπτη 12/6, 8.30 μ.μ.

 

ΔΗΜΟΤΙΚΟ                                                

- "Έφτασε το καλοκαίρι; Τέλειωσε η σχολική χρονιά;" 

                        Β΄ τάξη,             Παρασκευή 6/6, 7.30 μ.μ.

- "…στου βράχου τη σχισμάδα…"

                        Δ΄ τάξη,             Παρασκευή 13/6, 8.30 μ.μ.

- "Η πιο χαμένη μέρα είναι εκείνη που δε γελάσαμε..."

                        Ε΄ τάξη,             Τετάρτη 28/5, 7.30 μ.μ.

- "Ευ αγωνίζεσθαι"

                        ΣΤ΄ τάξη,           Τρίτη 10/6, 8.30 μ.μ.

 

Όλες οι εκδηλώσεις πραγματοποιούνται στο Εκπαιδευτήριο «ΤΟ ΠΑΓΚΡΗΤΙΟΝ»,

Πανδάρεω 61, Φιλοθέη, Άγιος Ιωάννης, και είναι ανοικτές για το κοινό.

Πρόγραμμα Εξετάσεων Γυμνασίου

 

 

 

 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ 2013-2014

 

ΗΜΕΡΟΜ

 

Α

Β

Γ

ΠΕΜΠΤΗ

29-Μαϊ

ΙΣΤΟΡΙΑ-ΑΓΓΛΙΚΑ

ΑΡΧΑΙΑ ΠΡΩΤ.-ΑΓΓΛΙΚΑ

ΑΡΧΑΙΑ ΠΡΩΤ.-ΛΟΓΟΤ.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

30-Μαϊ

 

 

 

ΣΑΒΒΑΤΟ

31-Μαϊ

 

 

 

ΚΥΡΙΑΚΗ

1-Ιουν

 

 

 

ΔΕΥΤΕΡΑ

2-Ιουν

 

 

 

ΤΡΙΤΗ

3-Ιουν

ΑΡΧΑΙΑ ΠΡΩΤ.

ΦΥΣΙΚΗ

ΦΥΣΙΚΗ-ΑΓΓΛΙΚΑ

ΤΕΤΑΡΤΗ

4-Ιουν

 

 

 

ΠΕΜΠΤΗ

5-Ιουν

ΒΙΟΛΟΓΙΑ

ΧΗΜΕΙΑ

ΧΗΜΕΙΑ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

6-Ιουν

ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ

ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ

ΑΓΩΓΗ

ΣΑΒΒΑΤΟ

7-Ιουν

 

 

 

ΚΥΡΙΑΚΗ

8-Ιουν

 

 

 

ΔΕΥΤΕΡΑ

9-Ιουν

 

 

 

ΤΡΙΤΗ

10-Ιουν

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ

ΙΣΤΟΡΙΑ

ΙΣΤΟΡΙΑ-Β' ΞΕΝ.ΓΛΩΣ.

ΤΕΤΑΡΤΗ

11-Ιουν

ΓΛΩΣΣΑ

ΑΡΧΑΙΑ ΜΕΤ.

ΑΡΧΑΙΑ ΜΕΤ.

ΠΕΜΠΤΗ

12-Ιουν

 

 

 

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

13-Ιουν

ΓΕΩΓΡΑΦΙΑ

ΓΛΩΣΣΑ

ΓΛΩΣΣΑ

ΣΑΒΒΑΤΟ

14-Ιουν

 

 

 

ΚΥΡΙΑΚΗ

15-Ιουν

 

 

 

ΔΕΥΤΕΡΑ

16-Ιουν

ΑΡΧΑΙΑ ΜΕΤ.

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ

ΜΑΘΗΜΑΤΙΚΑ

ΤΡΙΤΗ

17-Ιουν

Β' ΞΕΝ. ΓΛΩΣ.

ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ

Η/Υ

ΤΕΤΑΡΤΗ

18-Ιουν

ΛΟΓΟΤΕΧΝΙΑ

ΓΕΩΓΡΑΦΙΑ

ΒΙΟΛΟΓΙΑ

ΠΕΜΠΤΗ

19-Ιουν

ΦΥΣΙΚΗ

Β' ΞΕΝ. ΓΛΩΣ.

ΘΡΗΣΚΕΥΤΙΚΑ